Svátek má: Vavřinec

Regiony

Velikost textu:

Začíná výstava Valašsko – můj domov

Začíná výstava Valašsko – můj domov

Nejlepší snímky z letošního ročníku fotografické soutěže Valašsko – můj domov nabídne stejnojmenná výstavy, kterou připravuje Muzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín.

Instalace výstavy
4. srpna 2022 - 07:30

Do soutěže, kterou Muzeum regionu Valašsko vyhlašuje co dva roky, se letos zapojilo celkem 56 amatérských fotografů. Kategorie dospělých (52 účastníků, 233 soutěžních snímků) byla premiérově rozdělena do dvou kategorií: Příroda (krajina, zvířata, květiny, hmyz) a Lidé a kultura (stavby, lidé, zvyky a tradice). Děti do 15 let (4 účastníci, 19 snímků) mohly fotit na volné téma. Pro obě skupiny ale platilo, že fotografie musí pocházet výhradně z Valašska.

Uzávěrka soutěže byla 30. června. Odborná porota následně vybrala 72 nejzdařilejších snímků, které si nyní budete moci prohlédnout v rámci tradiční výstavy na zámku Vsetín. Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci vernisáže, jež se koná v pátek 5. srpna od 16 hodin v Mramorovém sále. „Srdečně zveme nejen účastníky soutěže, ale i širokou veřejnost,“ vzkázal kurátor výstavy a soutěže Pavel Mašlán. Výstava potrvá do 13. listopadu.

Zlínskénovinky.cz informoval Jiří Koňařík, tiskový mluvčí  Muzea regionu Valašsko.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:Jiří Koňařík)