Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Zájemci si ve Vsetíně vyzkouší elektromobil i elektrokolo

Zájemci si ve Vsetíně vyzkouší elektromobil i elektrokolo

Upozornit veřejnost na negativní dopady automobilismu a rozšířit povědomí o dostupných formách ekologicky šetrné dopravy je cílem projektu „E-mobilita Zlínského kraje“.

Ilustrační foto
16. července 2018 - 07:30

Ten společně s partnery realizuje Zlínský kraj. Jednou z jeho aktivit bude prezentace elektromobilů a dalších ekologických dopravních prostředků, která bude součástí akce Valašské záření ve dnech 7. a 8. září 2018.


Prezentace bude probíhat v ulicích Kobzáňova a Žerotínova v blízkosti Panské zahrady, a to v pátek 7. září od 14 do 20 hodin a v sobotu 8. září od 9 do 15 hodin. Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout i zdarma vyzkoušet například elektromobil, elektroskútr, elektrokolo, elektrickou koloběžku či osobní vozítka typu segway. Představeny budou také dobíjecí stanice a dobíjecí lavička, umožňující nabití nejen elektrokola, ale také notebooku nebo telefonu. Celou akcí bude provázet moderátor.


Podobnou akci chce Zlínský kraj uspořádat také ve Zlíně. Kromě toho budou součástí projektu i semináře zaměřené na osvětovou činnost ohledně e-mobility nebo vytvoření informačního webu k tématice tzv. Smart regionu (problematika čisté mobility, tvorba video spotů, příklady dobré praxe atd.).


Rozpočet projektu je ve výši 1,150 milionu korun. Projekt kraj předložil do výzvy v rámci Národního programu Životní prostředí, ze státního rozpočtu je na něj možno získat dotaci 920 tisíc korun.

Pro Zlínskenovinky.cz Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)