Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Zdravotníci ve zlínské nemocnici nacvičovali zásah při požáru

Zdravotníci ve zlínské nemocnici nacvičovali zásah při požáru

Teorie, ale i samotná likvidace ohně různými typy hasících přístrojů. Členové požárních hlídek Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně absolvovali školení, které je má připravit na případný zásah související s požárem.

Ilustrační foto z akce
18. října 2019 - 07:30

„Vždy kombinujeme teorii a praxi. Teorie se dá načíst, ale praktická zkušenost je nenahraditelná,“ konstatovala Irena Vajďáková, technik BOZP v krajské nemocnici.

Foto ze cvičení

Prostředí nemocnice je z hlediska zásahu při požáru velmi složité. V budovách se nachází řada pacientů, často s omezenou možností samostatného pohybu, což například komplikuje jejich případnou evakuaci. Nácvik řešení mimořádných událostí proto členové požárních hlídek nacvičují velmi intenzívně.

Foto ze cvičení

„Pokud začne hořet, je nutné, aby každý věděl, co má dělat, jak zasahovat. Pozornost věnujeme i jednotlivým typům hasících přístrojů. Mají různá využití a odlišná může být i jejich obsluha. Během školení se bavíme také o spolupráci s hasiči,“ prohlásil Martin Lysoněk, požární technik Krajské nemocnice T. Bati.

Letošní školení bylo třídenní. Členů požárních hlídek je ve zlínské nemocnici cca 150 a jsou přítomni každém pracovišti.

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Egon Havrlant, tiskový mluvčí nemocnic Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto nemovnice ZK)