Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje má šest nových vozů

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje má šest nových vozů

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje rozšířila svůj vozový park o šest plně vybavených vozidel Škoda Yeti. Auta jsou vybavená přístroji pro pacienty, kteří při převozu nepotřebují dohled ošetřujícího lékaře.  

Nové vozy Škoda
13. července 2017 - 07:30

„Vozidla jsme pořídili z fondu zábrany škod, ze kterého bylo uhrazeno 75 procent jejich ceny. Do tohoto fondu ze zákona přispívají komerční pojišťovny,“ řekl Josef Valenta, ředitel Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje. Podle něho zdravotnická záchranná služba ročně ošetří zhruba 50tisíc pacientů, z toho asi jen 3 500 potřebuje při převozu dohled lékaře.


„Pokud nemusí pacienta doprovázet do nemocnice lékař, získáváme asi jednu hodinu času navíc. Lékaři tak mohou jet k dalšímu zásahu. Tím se výrazně zvýší efektivita jednotlivých zásahů,“ doplnil Valenta. Plně vybavené vozidlo Škoda Yeti, tj. včetně přístrojů a zařízení, má hodnotu téměř dva miliony korun.

„Zlínský kraj má jednu z nejlépe vybudovaných záchranek. To je fakt. Dobré zázemí záchranky je důležitou součástí pro poskytování kvalitní péče občanům v našich nemocnicích. Pokud budeme mít kvalitní pozemní záchrannou službu a k ní také leteckou záchranku, pak si můžeme dovolit některé výkony tady nedělat. Jedná se zejména o ty, které jsou pro nás ztrátové a pro fakultní nemocnice nikoliv. Pokud se nám podaří dobudovat záchranku i s leteckou záchrannou službou, tak můžeme přispět k tomu, aby naše nemocnice byly ziskové,“ řekl při slavnostním předání vozidel hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Pro Zlinskenovinky.cz Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)