Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Ze zámku rovnou do vesmíru

Ze zámku rovnou do vesmíru

Vejdete dovnitř prostorné nafukovací kopule, pohodlně se uvelebíte a pak už jen s úžasem sledujete astronomickou projekci odehrávající se nad vámi. I takto dnes může vypadat cestování vesmírem.

Ilustrační foto z akce
12. srpna 2020 - 07:30

Zájemci si ho mohou užít v neděli 16. a 23. srpna na zámku Vsetín, kde bude po dvě odpoledne umístěno mobilní planetárium Hvězdárny Vsetín.

Hvězdárna Vsetín, která je od roku 2005 součástí Muzea regionu Valašsko, si letos připomíná 70. výročí svého otevření a i tato akce je součástí oslav. Připraveny budou celkem čtyři projekce –ve14:00, 15:00, 16:00 a 17:00 hodin.

„Čeká nás úchvatná vizuální procházka blízkým i vzdáleným vesmírem doplněná poutavým odborným výkladem,“ přiblížil vedoucí Hvězdárny Vsetín Petr Stolařík.

Muzeum upozorňuje, že program je vhodný pro děti od 4 let a kapacita mobilního planetária je 25 osob.

„Doporučujeme tedy přijít na vámi vybranou projekci s určitým předstihem,“
sdělil odborný pracovník Hvězdárny Vsetín Martin Leskovjan.

I pokud si třeba budete muset chvíli počkat, nudit se nebudete. V ceně vstupného (plné 50 Kč, snížené 40 Kč – senioři a mládež do 26 let nebo 30 Kč - děti do 6 let) je prohlídka přízemí zámku. A když už tady budete, rozhodně si s dětmi vyzkoušejte pátračku po pokladu nazvanou Letní dobrodružství v muzeu nebo si užijte krásný výhled ze zámecké věže.

Pro Zlinskenovinky.cz Jiří Koňařík, Muzeum regionu Valašsko, p. o.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Muzeum regionu Valašsko)