Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Žena ve všech životních etapách - o seminář byl zájem

Žena ve všech životních etapách - o seminář byl zájem

Velký zájem veřejnosti vzbudil seminář „Žena ve všech životních etapách“, který v tomto týdnu uspořádala Uherskohradišťská nemocnice.

Ilustrační foto z akce
29. října 2019 - 07:30

Do prostor kavárny Café 21 na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti dorazilo sedm desítek žen všech věkových kategorií. Oblíbená psycholožka Marta Beníčková hovořila zejména o psychice ženy a o změnách v průběhu jejího životního cyklu. Seminář byl součástí celoročního projektu Uherskohradišťské nemocnice Rok ženy.

„Ženy, na rozdíl od mužů, jsou díky svému biologickému procesu cyklické, jejich schopnosti se v průběhu měsíce pravidelně mění a střídají. Dochází tak k pravidelnému střídání cyklu duševních, fyzických a emočních proměn, které ovlivňují ženské uvažování, prožívání a chování. Hovořili jsme také o změnách v psychice ženy v době menstruace, ovulace a klimakteria. A také o výhodách a nevýhodách různých věkových období žen, od našich sladkých dvaceti let až do období krásného zralého podzimu. A především o tom, že sebeláska je zdravá, je spojena s pocity pokory, vděčnosti a obyčejnépřátelskosti vůči sobě a druhým,“vysvětlila Marta Beníčková, klinický psycholog Uherskohradišťské nemocnice.

S průběhem semináře a s jeho programovou náplní byly spokojeny i posluchačky.

„Na přednášku jsem vytáhla i maminku a myslím si, že to bylo přínosné pro nás obě. Každá etapa našeho života má to svoje. Zajímavé bylo téma menstruace, které je stigmatizované i traumatizující pro ženy vlastně od prvopočátku,“ popsala Denisa Zima, jedna z účastnic akce.

Cílem semináře bylo podle Marty Beníčkové pokusit se probudit v každé z příchozích žen všímavost k sobě samé tak, aby si samy dokázaly odpovědět na otázku, jaké jsou plusy a mínusy jednotlivých období ženského života.

„Být ženou je krásné, i když někdy náročné. Různá životní období s sebou přinášejí různé výhody, ale i nevýhody. Je dobré si uvědomit, co je úžasného a dobrého na tom, když je vám dvacet, třicet nebo padesát. Ale to nejdůležitější je poznání, že být ženou je skvělé,“ doplnila psycholožka Marta Beníčková.

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Egon Havrlant, tiskový mluvčí nemocnic Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto web nzk)