Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Ženou regionu za Zlínský kraj se stala Marcela Bradová

Ženou regionu za Zlínský kraj se stala Marcela Bradová

Vítězkou 9.ročníku prestižního ocenění Žena regionu se ve Zlínském kraji stala Marcela Bradová, zakladatelka a ředitelka Mateřského centra Klubíčko v Kroměříži.

Ilustrační foto
20. září 2018 - 07:30

V hlasování veřejnosti obdržela nejvíce hlasů v konkurenci dalších devíti nominovaných aktivních žen kraje. Slavnostní předání ceny Žena regionu zlínské vítězce se uskutečnilo v úterý 18. září v budově krajského úřadu ve Zlíně. Ocenění Marcele Bradové předali za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a zakladatelka neziskového projektu Žena regionu Denisa Kalivodová. Na slavnostní akci byly přítomny také finalistky regionálního kola.

„Je mi velkou ctí zapojit se v letošním roce do veřejně prospěšné soutěže Žena regionu, a pomoci tak vyjádřit uznání ženám, které dokážou svým aktivním přístupem motivovat ostatní. Příběh Marcely Bradové je inspirací a nadějí pro všechny, kteří jsou v životě vystaveni nelehkým okolnostem. Její projekt rodinného komunitního centra se zahraniční spoluprací je hodný 21. století,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

Marcela Bradová se podílela na budování Mateřského centra Klubíčko v Kroměříži (2002), jež se stalo její rodinou a komunitou, pro kterou celým svým srdcem i duší žije. Ač to nebyl její plán, vytvořila z Klubíčka živé komunitní centrum pro rodiny z širokého okolí. Nabízí rodinám bezpečný prostor pro sdílení a svépomoc, vedle volnočasových programů především služby primární prevence pro rodiny. Kromě toho i alternativní služby péče o děti v podobě dětské skupiny či odpolední družiny nebo tábory pro rodiny s dětmi. Marcela díky svému charismatu profesionalizovala Mateřské centrum Klubíčko a vytvořila stabilní pracovní tým, který se rozrůstá. Díky tomu může Klubíčko nabízet širokou škálu aktivit pro všechny generace rodiny. Marcela je otevřená nové inspiraci a své zkušenosti pak využívá pro činnost v Klubíčku. To bylo také motivací přivést do Klubíčka zahraniční dobrovolníky a obohatit místní návštěvníky o zážitky ze spolupráce s rodilými mluvčími z různých zemí. Marcela se svojí rodinou prošla těžkou životní zkouškou, po dvou a půl letech střídání naděje a úzkostí ztratila svoji milovanou třináctiletou dceru. Své zkušenosti se nebojí sdílet, a stala se tak posilou nejen svým dalším dvěma dětem a manželovi, ale mnohým dalším. Poznala totiž, jak důležité je cítit, že člověk nezůstává se svým utrpením sám.

Regionální vítězka postoupila do národního kola, kde vyhraje ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 25. října v Senátu Parlamentu ČR.


Celostátní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, jež svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. Nejedná se přitom jen o veřejně známé a úspěšné osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu České republiky, Asociace krajů ČR a Zlínského kraje. Vyhlašovatelem soutěže je od roku 2009 společnost Prime Communications, s. r. o.

Po Zlinskenovinky.cz Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Jiří Balát,Zlínský kraj)