Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Zimní stadion Na Lapači hlídají kamery

Zimní stadion Na Lapači hlídají kamery

Zvýšení bezpečnosti diváků na zimním stadionu Na Lapači a před ním, ale také snaha o ochranu městského i soukromého majetku, byly důvodem pro nedávnou instalaci nového kamerového systému, který monitoruje dění jak uvnitř, tak i před tímto sportovištěm.

Stadion Na Lapači
14. listopadu 2017 - 07:30

Před několika dny instalovaný kamerový systém, který byl poprvé naostro použit při utkání VHK proti Havířovu, provozují Na Lapači policisté v rámci dohody mezi městem, Vsetínskou sportovní a Policií ČR. Kamery monitorují jak dění uvnitř zimního stadionu, tak i prostor před ním. V provozu jsou vždy při ligových utkáních mužů, kdy je obsluhuje operátor z velína umístěného přímo na zimním stadionu. Cílem monitoringu je především zajištění vyšší bezpečnosti diváků a podchycení případných výtržníků.

„Potýkáme se totiž i s vandalismem. Někteří fanoušci si neváží, že se na zimním stadionu vše postupně rekonstruuje a poškozují toalety a další zařízení. Kamery by nám mohly pomoci tyto vandaly odhalit,“ říká ředitel Vsetínské sportovní Ivo Kousal.

Současný kamerovýsystém se skládá z jedné venkovní kamery, která sleduje dění před zimním stadionem a několika kamer, které jsou rozmístěny uvnitř budovy. „Počet kamer a jejich rozmístění by nám mělo postačovat k monitoringu všech potřebných částí stadionu,“ říká kpt. Marek Kamenčákz Policie ČR. Policejní kamery by ale měly být pouze dočasným řešením.

„Město hodlá zainvestovat do systému trvalejšího charakteru. V tuto chvíli připravujeme rozpočet a projektovou dokumentaci městského kamerového systému pro zimní stadion. Pokud vše půjde podle předpokladů, mohlo by k jeho montáži dojít v příštím roce,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že záměrem města je provozovat vnitřní systém kamer během hokejových utkání. Venkovní kamera, pokud to technické podmínky dovolí, by podle něj mohla fungovat nepřetržitě a monitorovatcelé prostranství před stadionem.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí, Město Vsetín.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Město Vsetín)