Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Zlín: Připrava stavby Přírodní louky Boněcko. Poslouží i lidem

Zlín: Připrava stavby Přírodní louky Boněcko. Poslouží i lidem

Odbor městské zeleně připravuje stavbu „Přírodní louky Boněcko – mokřad“, která bude realizována před protipovodňovou hrází na Bartošově čtvrti.

Ilustrační foto
23. listopadu 2021 - 07:30

Dříve intenzivně zemědělsky využívána plocha pro pěstování kukuřice se změní v květnaté louky doplněné o skupiny stromů a keřů, které jsou nutné pro zachování životního prostoru zejména pro hmyz a bezobratlé. Louky s mokřadem poslouží životnímu prostředí i obyvatelům Zlína k relaxaci. Termín dokončení je v srpnu 2022.

Dominantou plochy bude mokřad, který zvýší nabídku diverzity ploch v krajině. Průměrná hloubka vody v něm bude 0,30 m a zdrojem vody bude řeka Dřevnice.

Zahájení první etapy výstavby proběhne výsadbou stromů, poté navážou zemní práce výkopem mokřadu. Druhá etapa bude zahájena v dubnu roku 2022 vybudováním štěrkových trávníků, které vytvoří propojovací pěšiny mezi cyklostezkou, protipovodňovou hrází a mokřadem. Dále budou vysazeny keřové skupiny, vysety trvalé květnaté louky a osazen drobný mobiliář.


Stavba „Přírodní louky Boněcko – mokřad“ je umístěna do prostoru mezi řeku Dřevnici, železniční trať Vizovice – Otrokovice a protipovodňovou hráz před Bartošovou čtvrtí. Dotčené území je součástí údolní nivy řeky Dřevnice.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Zlín)