Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Zlín: Řidič koloběžky srazil chodce vystupujícího z trolejbusu

Zlín: Řidič koloběžky srazil chodce vystupujícího z trolejbusu

Zlínští kriminalisté obvinili ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti pětatřicetiletého muže žijícího ve Zlíně, protože v srpnu pod vlivem alkoholu při jízdě na koloběžce po chodníku srazil devatenáctiletého chodce vystupujícího z trolejbusu.

Z místa nehody
9. listopadu 2023 - 07:30

Chodec po pádu utrpěl zranění hlavy a několik dní byl hospitalizován v nemocnici. V případě odsouzení hrozí jednou trestanému muži roční trest odnětí svobody.

Muž jel na koloběžce po chodníku, protože předtím pil alkohol a nechtěl jet po silnici. Tím ale ohrozil zejména chodce. V zastávce na ulici Slovenská uviděl stát trolejbus, ale myslel si, že právě odjíždí. Jel těsně kolem dveří trolejbusu, když z nich vystoupil mladý muž. Řidič koloběžky nestihl zareagovat a chodce srazil. Oba spadli na chodník. Chodce odvezli záchranáři do nemocnice se zraněním hlavy. Následky tohoto zranění cítil ještě několik týdnů. Řidič koloběžky vyvázl bez zranění. Podle zákona o provozu na pozemních komunikacích je jezdec na koloběžce cyklistou, jel tedy v rozporu s tímto zákonem po chodníku, nechoval se ohleduplně a nevěnoval se plně řízení koloběžky, navíc řídil po požití alkoholu. Dechová zkouška u něj po střetu ukázala hodnotu 0,62 promile alkoholu.

Zlinskenovinky.cz informovala  por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí KŘP Zlínského kraje.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:krp zk)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
71%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%