Svátek má: Irena

Regiony

Velikost textu:

Zlín: Voda z pramene Příluky není vhodná k pití

Zlín: Voda z pramene Příluky není vhodná k pití

Z důvodu vyčištění potrubí pramene Příluky je používání vody k pití dočasně omezeno.  V daný moment voda nevyhovuje parametrům pitné vody.

Pramen Příluky.
1. března 2021 - 07:30

 „V důsledku stárnutí potrubí, které pochází z šedesátých let minulého století, vykazovala voda z pramene již delší dobu zvýšené hodnoty železa. Z tohoto důvodu jsme nechali pročistit cca 70 metrů potrubí tlakovou vodou, která vyplavila velké množství nahromaděných nečistot. Nyní je potřeba po určitou dobu vyčkat, až se poměry v potrubí opět stabilizují,“ vzkázala vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína Vladimíra Pavlovová.

Informace, o tom, že voda není vhodná k pití, jsou umístěny přímo v altánu u pramene. Další kontrola senzorických vlastností vody proběhne po týdnu a následně bude proveden i rozbor vody. Město bude veřejnost o možnosti využívat vodu k pití informovat.

Základní chemický a mikrobiologický rozbor vody je u pramene Příluky u točny MHD prováděn 4x ročně. Výsledky ve sledovaných ukazatelích vždy splňovaly požadavky na pitnou vodu.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj a foto: mmz)