Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Zlínská Kobra odhalila nelegální balírnu cigaret

Zlínská Kobra odhalila nelegální balírnu cigaret

Kriminalisté z Odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Zlínského kraje společně s pracovníky Generálního ředitelství cel, odboru pátrání Olomouc – oddělení odhalování trestné činnosti Zlín odhalili nelegální balírnu cigaret.

Nelegální balírna cigaret
16.březen 2017 - 07:30

Podezřelí měli připravit stát na spotřební dani a na dani z přidané hodnoty nejméně o 86 milionů korun. V rámci realizace zadrželi kriminalisté s celníky tři muže přímo při páchání trestné činnosti, tzn. při výrobě – balení cigaret v objektu na Kroměřížsku. V průběhu realizace pak provedli dvě domovní prohlídky a dvě prohlídky vozidel, při kterých zajistili věci důležité pro trestní řízení, mimo jiné kompletní linku na balení cigaret skládající se ze tří strojů, několik stovek tisíc cigaret již zabalených a připravených k distribuci třetím osobám, dále obaly na cigarety, cigaretový papír, listinné důkazy a finanční hotovost. Právě včasným zásahem bylo zabráněno distribuci předmětných nelegálně vyrobených a zabalených cigaret.


Nelegální balírna cigaret

Kriminalisté s celníky v průběhu prověřování získaných informací zjistili, že se podezřelí v objektu připravovali i na samotnou výrobu cigaret.  Při zásahu z minulého týdne se kolegům tato informace potvrdila, protože při prohlídkách našli a zajistili i materiály pro budoucí výrobu cigaret např. hliníkové fólie, celofán na balení hotových krabiček, 271 kotoučů cigaretového papíru a další komponenty, přičemž v jednom kotouči se nachází až 6000 metrů cigaretového papíru. Kolik cigaret by se dalo ze zajištěného množství vyrobit, budeme vědět až ze znaleckého posudku znalce z oboru výroby cigaret.


Zajištěný materiál

Podezřelí jsou ve věku 43, 52 a 62 let, přičemž dva z nich jsou z Kroměřížska a nejstarší z mužů má trvalé bydliště na Plzeňsku, ale v současné době pobývá na Kroměřížsku. Žádné obvinění prozatím v této kauze nepadlo, všechny tři podezřelé kriminalisté po provedení nezbytných úkonů ze zadržení propustili a na případu společně s celníky nadále pracují.

Cizinci se prokázali padělanými doklady


Případ je kvalifikován jako spáchání zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby s trestní sazbou od 5 – 10 let.

Pro Zlínskénovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková, KŘ Policie Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Policie Zlínského kraje)