Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Zlínská koupaliště se připravují na sezonu

Zlínská koupaliště se připravují na sezonu

Venkovní teploty připomínaly už začátkem května parné léto a tak není divu, že se zlínské bazény a koupaliště připravují na zahájení sezóny. Ostatně venkovní bazén v areálu lázní na Hradské byl otevřen již 1.května. 

Ilustrační foto
8. května 2018 - 07:30

Koupaliště Zelené a Panorama by mělo být otevřeno od 1. června v závislosti na počasí. Ani letos se návštěvníci nemusí obávat zvýšeného vstupného. Těšit se však mohou na modernizaci zařízení.

„Už v dubnu začala avizovaná výstavba odpočinkové a relaxační zóny s whirlpoolem. Zásadní je, že tato zóna je navržená tak, aby byla přístupná i lidem s omezenou možností pohybu,“ nastínil radní František Pilka.

Ke konci června dojde k uzavření padesátimetrového bazénu a uskuteční se jeho modernizace. Ta by měla být hotová v září tohoto roku.

„Pro uzavření bazénu jsme zvolili takové období, aby se to návštěvníků dotklo co nejméně. V létě bude ke koupání řada jiných možností a lidé budou i cestovat a vyrazí na dovolenou. Stavební práce si uzavření vyžadují,“ konstatoval Ondřej Běták, náměstek primátora, do jehož kompetencí spadá i sport.

Slavnosti čokolády, vína a medoviny na Starých Hradech

V době uzavření bazénu bude probíhat výměna dlažby okolo „padesátky“, výstavba odpočinkového balkónu, propojení „padesátky“ a whirlpoolu, výměna dlažby na schodech z „padesátky“ k dětskému bazénu, výměna obkladů ve sprchách „padesátky“ a další opravy. „V době uzavření padesátimetrového bazénu bude v provozu pětadvaceti metrový krytý bazén, dětský bazén a venkovní bazén,“ doplnil Lubomír Matoušek, ředitel společnosti STEZA Zlín, která provozuje městské bazény a koupaliště.

Technické novinky v podobě nového systému dávkování bazénové chemie se dočkalo i koupaliště Zelené.

Podle webu města Zlín


(lh,zlinskenovinky.cz,foto město Zlín)