Svátek má: Alena

Regiony

Velikost textu:

Zlínské finále podnikatelské soutěže ovládla trojice studentek

Zlínské finále podnikatelské soutěže ovládla trojice studentek

První regionální finále Soutěž & Podnikej, které proběhlo 9.prosince 2019 ve Zlíně v prostorách Baťovy vily, zná vítěze.

Zlínské finále
11. prosince 2019 - 07:30

Finále podnikatelské soutěže se zúčastnilo 7 středoškolstkých týmů ze Zlínského a Jihomoravského kraje, které se utkaly o hodnotné ceny a postup do republikového finále soutěže. Vítězem se stal tým dívek ze SOŠ Luhačovice ve složení Eliška Pomajbíková, Terezie Uhříková a Natálie Šrottová. Jejich návrh deskové hry s názvem Zachraň planetu se snaží zábavnou formou informovat a vzdělávat děti o ekologických problémech.

Do čtvrtého ročníku podnikatelské soutěže pro středoškolské studenty se přihlásilo 191 soutěžících. Více než polovina se probojovala až do regionálního finále. Vítězný projekt zlínského finále, deskovka Zachraň planetu, je nápadem trojice studentek ze SOŠ Luhačovice.  

„Vytvořily jsme společenskou hru zaměřenou na osvětu a edukaci v oblasti ochrany životního prostředí. Cílem je vzdělávat děti již od školního věku a to k úctě k naší planetě a to nejen naučnou, ale také zábavnou formou," popisuje Eliška Pomajbíková, jedna z autorek projektu.

Na druhém místě se umístil projekt s názvem Market of Tickets, díky kterému je možný rychlý a jednoduchý přeprodej nevyužitých vstupenek. Třetí místo obsadila studentka Štěpánka Krátká se svými ručními výšivkami Short Broidery.  Mezi ostatními nápady byl k vidění například multifunkční zápisník, komplexní databáze středních škol nebo platforma pro sdružování subkulturních komunit.


Zlínské finále se konalo v Baťově vile ve Zlíně a soutěžící obhajovali své projekty před odbornou porotou ve složení Ondřej Lesa (krea.tiff), Lukáš Lauman (Backstage agency) a Jiří Doležal (Universy). Mladí podnikavci mimo postupu do republikového finále bojovali o finanční vouchery v hodnotě 10, 8 a 7 tisíckorun, které do soutěže věnovalo Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje.


Regionální finále 4. Ročníku programu Soutěž & Podnikej probíhají během prosince v osmi městech po celé České republice. Výherci z regionů se následně utkají 24. 1. 2020 v Praze na republikovém finále především o hlavní cenu soutěže - cestu do Chicaga. Za uplynulé tři ročníky programem prošlo více než 300 středoškolských týmů a úspěšnost soutěžících se rok od roku zvyšuje. “Dáváme středoškolákům šanci reálně si vyzkoušet podnikání za téměř nulového rizika. Provádíme je celým procesem od rešerše trhu, až po tvorbu business plánu a vstup na trh,” popisuje proces zakladatel programu Martin Vítek.

Pro Zlinskenovinky.cz Veronika Kučerová, PR,  Soutěž & Podnikej

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Veronika Kučerová)