Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Zlínsko: V nemocnicích je přes 300 covid pozitivních pacientů

Zlínsko: V nemocnicích je přes 300 covid pozitivních pacientů

Dalších 798 pozitivně testovaných na onemocnění covid-19 odhalily v těchto dnech laboratoře ve Zlínském kraji.

Ilustrační foto
21. listopadu 2021 - 07:30

V nemocnicích je k dnešnímu dopoledni hospitalizovaných 301 covid pozitivních pacientů, z toho 57 leží na jednotce intenzivní péče. S ohledem na zhoršující se situaci se dnes sešla epidemiologická komise Zlínského kraje složená ze zástupců Zlínského kraje v čele s hejtmanem Radimem Holišem, vedení nemocnic a zástupců Krajské hygienické stanice.

„Epidemie sílí a nabírá na rychlosti. Musíme se připravit na další zátěž v nemocnicích a mít připraveny krizové scénáře. Predikce na následující týdny nejsou příznivé. Okamžitě musíme začít jednat a brát vážně v potaz doporučení k omezení veřejných akcí. Apelujeme na hygienickou stanici, aby zintenzivnila kontroly. Není možné, abychom s tak vysokými denními nárůsty jen přihlíželi. V úterý znovu zasedne epidemiologická komise Zlínského kraje a rozhodne o dalších krocích. Naším cílem je chránit nejzranitelnější a stabilizovat situaci v nemocnicích,“ uvedl hejtman Radim Holiš.


Podle Krajské hygienické stanice Zlínského kraje je k dnešnímu dni ve Zlínském kraji 12 190 nemocných osob s laboratorně potvrzeným onemocněním covid-19.
(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál Zlínského kraje)