Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

Zlínský kraj blahopřeje Miroslavu Zikmundovi k 102. narozeninám

Zlínský kraj blahopřeje Miroslavu Zikmundovi k 102. narozeninám

Písemné přání Rady Zlínského kraje a také sladký dárek v podobě 102 vdolečků pro legendárního cestovatele Miroslava Zikmunda k jeho blížícím se 102.narozeninám předal zástupcům Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně náměstek hejtmana Lubomír Traub.

Dárek
15. února 2021 - 07:30

Právě toto muzeum totiž spravuje a prezentuje sbírkový fond inženýrů Hanzelky a Zikmunda a pro světoznámého cestovatele a dokumentaristu, jenž 14. února oslaví 102 let, se stalo přátelským zázemím a je s ním v aktivním kontaktu.

Pan Zikmund se z pochopitelných důvodů drží v izolaci, ale na oslavu narozenin v okruhu svých nejbližších se velmi těší. Dárek v podobě koláčků určitě ocení, protože má rád sladké. Myslím, že na svůj věk je pan Zikmund v úctyhodné kondici,“ prozradila Magdalena Preiningerová, odborná pracovnice muzea, která se stará o archiv inženýrů Hanzelky a Zikmunda.

Náměstek hejtmana Lubomír Traub si v Muzeu jihovýchodní Moravy v doprovodu ředitele Pavla Hrubce prohlédl část věnovanou dvojici H+Z, kde je od ledna aktuálně instalována výstava věnovaná nedožitým stým narozeninám Jiřího Hanzelky.„Uvědomuji si, že nyní v době covidové, která mimo jiné zásadně omezuje i možnosti cestování, se slavný odkaz legendární dvojice H+Z stává jedinečným dědictvím zasluhujícím té nejvyšší ochrany. Jsem velmi hrdý na to, že správcem těchto fondů je Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, respektive Zlínský kraj. Je to pro nás čest a pocta,“ řekl náměstek Lubomír Traub.

Zlínskénovinky.cz informovala Mgr. Helena Mráčková, tisková mluvčí, Krajský úřad Zlínského kraje.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:ZK)