Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Zlínský kraj bude na Olympiádě dětí a mládeže reprezentovat 249 sportovců

Zlínský kraj bude na Olympiádě dětí a mládeže reprezentovat 249 sportovců

Celkem 306 účastníků přihlásil Zlínský kraj na Hry XI. letní olympiády dětí a mládeže České republiky 2024, které se uskuteční od 23. do 28. června v Jihočeském kraji. Z celkového počtu bude 249 mladých sportovkyň a sportovců, zbytek výpravy tvoří doprovod, zejména trenéři.

Ilustrační foto
21. listopadu 2023 - 07:30

„Reprezentace Zlínského kraje nechyběla na žádných z dvaceti doposud pořádaných her. A nutno podotknout, že mladí sportovci z našeho regionu patří pokaždé k těm nejúspěšnějším. Věřím, že rekordní investice kraje do sportu, především toho mládežnického, pomohou našim sportovcům zazářit nejen na mládežnické olympiádě,“ uvedl krajský radní pro oblast sportu a mládeže Jiří Jaroš.

Centrem Her XI. letní olympiády dětí a mládeže 2024 se stanou České Budějovice. Sportovní program bude čítat 20 sportů. Kromě jihočeské metropole se dívky a chlapci o medaile utkají také v Táboře a Hluboké nad Vltavou.Hejtmanství podporuje účast krajské výpravy také finančně, ve svém rozpočtu má na ni rezervováno 2,2 milionu korun. Tato částka pokryje náklady na dopravu, ubytování, stravování, jednotné sportovní oblečení a další nezbytné výdaje.

Zlínskénovinky.cz informovala Soňa Ličková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:zk)
Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
72%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%