Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Zlínský kraj chce navýšit kapacitu v chráněném bydlení

Zlínský kraj chce navýšit kapacitu v chráněném bydlení

Krajští radní schválili zvýšení kapacity pobytové sociální služby chráněné bydlení v Uherském Brodě ze stávajících 12 míst na 20, pokud krajské zastupitelstvo tento záměr podpoří.

Ilustrační foto
2. listopadu 2018 - 07:30

„Na základě žádosti příspěvkové organizace Sociální služby Uherské Hradiště chceme od 1. ledna 2019 začít poskytovat sociální službu typu chráněné bydlení na novém místě v Uherském Brodě, a sice na Slováckém náměstí, kde je k tomuto účelu připraven pronájem rodinného domku se zahradou; nový domov tam získá 8 klientů. Všichni sem přejdou z ústavního zařízení, protože jsou schopni žít samostatným způsobem života s nízkou, případně střední mírou podpory druhých osob. Pro tyto osoby je ideální služba typu chráněné bydlení,“ řekla radní Zlínského kraje Michaela Blahová zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.


V Uherském Brodě již funguje organizační jednotka začleněná do Centra bydlení pro osoby se zdravotním postižením, která na dvou místech (v ulici Antonína Dvořáka a v ulici Na Dlouhých) disponuje celkovou kapacitou 12 míst (8 + 4). Pokud záměr kraje podpoří Zastupitelstvo ZK schválením Akčního plánu rozvoje sociálních služeb pro rok 2018 a 2019, zvýší se stávající kapacita chráněného bydlení v Uherském Brodě o 8 lůžek – právě díky využití pronájmu objektu na Slováckém náměstí.


Požadavek je v souladu s platným Střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb ve Zlínském kraji pro období 2016-2019 a navazuje také na Koncepci rozvoje sociálních služeb, která počítá se snížením kapacity ústavních zařízení o 30 procent do roku 2020 tak, aby byla tato ústavní zařízení využívána pouze osobami s vysokou mírou potřeby podpory.

Pro Zlínskenovinky.cz Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)