Svátek má: Ilja

Regiony

Velikost textu:

Zlínský kraj chce vrátit filmaře do regionu

Zlínský kraj chce vrátit filmaře do regionu

Rovných deset milionů korun vyčlenil Zlínský kraj ve svém rozpočtu na dotační program, kterým chce přilákat filmaře do regionu a vrátit tak Zlínskému kraji pověst filmové destinace. Podpořeny budou  filmy určené pro distribuci v kinech či v televizním vysílání.

Ilustrační foto
20. září 2017 - 07:30

„Filmaři jsou podporováni státem, mají pobídky, které jsou určitě z finančního pohledu zajímavější, nicméně pro mě je důležité, že nepodporujeme jen vznik filmů na území Zlínského kraje, ale že dáváme příležitost studentům filmové školy ve Zlíně, aby získali praxi a další zkušenosti. To je pro mě ta přidaná hodnota investovaných deseti milionů korun z krajského rozpočtu,“ shrnul hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. „Opomenout nelze ani marketingový efekt, který spolupráce s filmaři přináší. Už teď nejen turisty ale i filmaře láká například Kroměříž nebo Luhačovice, kde se natáčely Četnické humoresky,“ navazuje ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Morava Dana Daňová.

Finanční podpora bude poskytnuta na realizaci audiovizuálního díla, které je hraným nebo animovaným filmem určeným pro distribuci v kinech o délce minimálně 70 minut, dokumentárním filmem určeným pro distribuci v kinech a pro vysílání v televizi s délkou minimálně 70 minut, hraným nebo animovaným filmem určeným pro vysílání v televizi rovněž s délkou minimálně 70 minut, epizodním dílem hraného nebo animovaného televizního seriálu s délkou minimálně 25 minut, nebo seriálem takových epizodních dílů. Naopak podporovány nebudou instruktážní filmy, turistické a propagační filmy a reklamní či marketingové filmy.

Tvůrci mohou získat finanční příspěvek ve výši až 2 miliony korun, vždy maximálně 50% celkových způsobilých výdajů. Při hodnocení předložených žádostí o podporu bude odborná komise brát v potaz kvalitu, význam a tvůrčí zabezpečení projektu, jeho organizační a finanční zabezpečení i marketingové efekty a přínosy pro kraj.

Kostel sv. Wolfganga v Hnánicích je významným dokladem sakrální architektury

Podrobné znění programu je již zveřejněno na webových stránkách Zlínského kraje od 14. září 2017. Příjem a registrace žádostí bude probíhat od 13. října 2017 do 31. ledna 2018 na Odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Zlínského kraje.

Pro Zlínskenovinky.cz Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)