Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Zlínský kraj ocenil učitele a pracovníky školství

Zlínský kraj ocenil učitele a pracovníky školství

Za významný přínos pro výchovu a vzdělávání mladé generace a za dlouhodobou kvalitní práci ve školství byli v Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě oceněni učitelé i nepedagogičtí pracovníci Zlínského kraje. 

Ocenění pedagogové
8. dubna 2018 - 07:30

Oceněným poblahopřáli a poděkovali představitelé kraje v čele s hejtmanem Jiřím Čunkem a radním pro školství Petrem Gazdíkem. Nechyběli ani další zástupci kraje a další pozvaní hosté, mezi nimiž byli přítomni i navrhovatelé – často zástupci měst a obcí, které jsou zřizovateli škol.

Osobák zapadl v lese do bahna, přehřátý motor vozidlo pak zapálil

„Našim cílem, je mít školství ve Zlínském kraji na vysoké úrovni a jsem přesvědčen, že všichni pedagogové, kteří si ocenění převzali tento cíl naplňují. Vedou nejen mladou generaci k vysoké úrovni vzdělávání, ale jsou zároveň i pro své kolegy inspirací a příklady hodnými následování,“ poděkoval všem přítomným pedagogům hejtman Jiří Čunek.

Otrokovické TICko nově nabízí turistikou známku

Na základě zveřejněné výzvy bylo na odbor školství krajského úřadu doručeno 68 návrhů. Ty byly posouzeny výběrovou komisí, již ustanovila krajská rada, a následně bylo vybráno 18 pracovníků, kteří si kromě pamětní medaile Zlínského kraje odnesli také sošku sovy coby symbolu moudrosti a vzdělanosti. Vytvořili ji žáci Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí pod vedením svých učitelů.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr.Adéla Kousalová, tisková mluvčí Zlínského kraje.



(lh,zlinskenovinky.cz,foto Jiří Balát,Zlínský kraj)