Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Zlínský kraj pokračuje v systému podpory řemesel

Zlínský kraj pokračuje v systému podpory řemesel

Radní Zlínského kraje opět schválili stipendia pro žáky vybraných učebních oborů. Ti tak mohou získat nejen výuční list pro perspektivní povolání, ale i finanční přilepšení během školy.

Ilustrační foto
27. května 2022 - 07:30

Příspěvek je ve výši až 16 a půl tisíce korun. Krajští radní schválili příspěvek na podporu řemesel ve výši přes 1 700 000 milionu korun pro krajské školy. „Příspěvek se nyní poskytuje středním školám zřizovaným Zlínským krajem na základě žádostí na období leden až červen 2022 podle počtu žáků a po odečtení přeplatků či nedoplatků ze záloh poskytnutým na období září až prosinec 2021,“ uvedla radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za školství a kulturu.

Na rok 2022 Zlínský kraj vyčlenil částku 4 600 000 korun na finanční příspěvky pro žáky vybraných oborů středního vzdělávání s výučním listem, a to převážně strojírenských a stavebních oborů. „Jedná se o motivační opatření, které si klade za cíl pomoci změnit stávající situaci na trhu práce,“ sdělila radní Zuzana Fišerová a dodala: „Stipendia mohou využívat nejen žáci škol zřizovaných Zlínským krajem, ale také žáci škol soukromých.“


V současné době je pro programu zapojeno 17 krajských a 4 soukromé školy, které vyplácejí stipendia celkem 1284 žákům. Nejvíc z nich se připravuje v oborech instalatér ((261 žáků), obráběč kovů ((236 žáků) a truhlář (211 žáků). Nadále naprosto chybí zájemci o obor výrobce obuvi.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál Zlínského kraje)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
71%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%