Svátek má: Irena

Regiony

Velikost textu:

Zlínský kraj spustil virtuální sborovnu, zkvalitní vzdělávání

Zlínský kraj spustil virtuální sborovnu, zkvalitní vzdělávání

Úvodní setkání členů platformy Sborovna se uskutečnilo online ve čtvrtek 25. března, kde se setkali učitelé základních a středních škol ze Zlínského kraje a odborníci na kariérové poradenství. Cílem projektu je umožnit pedagogům sdílet zkušenosti a příklady dobré praxe.  

Ilustrační foto
1. dubna 2021 - 07:30

Sborovna vznikla v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje a je spolufinancována z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Sborovna je rozdělena do několika sekcí, například Kariérové poradenství, Asistenti pedagogů, Speciální pedagogové či Koordinátoři podnikavosti, iniciativy a kreativity.

Na prvním online setkání sekce Kariérové poradenství byli účastníci seznámeni s fungováním platformy, byly jim představeny aktivity Centra kariérového poradenství Zlínského kraje i zapojení Krajské hospodářské komory Zlínského kraje při organizaci akcí pro veřejnost.


Vítám a podporuji diskuzi pedagogických pracovníků ke zkvalitňování vzdělávání na školách ve Zlínském kraji. Realizací Sborovny podporujeme síťování škol i samotných pedagogických pracovníků. Prostřednictvím setkání mohou pedagogičtí pracovníci získat nové znalosti a dovednosti, vyměnit si své zkušenosti z výuky žáků a poradenství poskytovaného na školách,“ uvedla radní pro oblast školství a kultury Zuzana Fišerová.


Do roku 2023 se uskuteční minimálně 65 setkání členů Sborovny zaměřených na různá témata a oblasti.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj. portál Zlínského kraje)