Svátek má: Zbyněk

Regiony

Velikost textu:

Zlínský psovod získal titul Mistra ČR

Zlínský psovod získal titul Mistra ČR

Policista Jiří Gregovský z oddělení služební kynologie získal se svým služebním psem - čtyřnohou kamarádkou Violou titul Mistra České republiky ve vyhledávání výbušnin.

Podporučík Jiří Gregovský
9. dubna 2019 - 07:30

Podporučík Jiří Gregovský, který je zařazený na oddělení služební kynologie Krajského ředitelství policie Zlínského kraje se zúčastnil se svojí fenkou Violou V. ročníku Mistrovství republiky cizinecké policie psovodů a služebních psů ve vyhledávání výbušnin nazvaném „O putovní pohár ředitele Ředitelství služby cizinecké policie“. Závod se uskutečnil v Červené nad Vltavou od 1. – 5. dubna a účastnili se ho i dva příslušníci Straže Graniczne z Polska a dva z Armády České republiky. Do závodu se měla zapojit i dvojice policistů ze Slovenska, ale ti nakonec nenastoupili.

Fenka Viola

Závodilo se v sedmi disciplínách: ovladatelnost, vyhledání výbušnin na dopravních prostředcích, na zavazadlech, na papírových krabicích, na plochách, v objektech a na železničních svršcích. V tomto velmi náročném závodě se podařilo podporučíku Gregovskému s Violkou zvítězit a získali tak titul Mistra České republiky. Do Zlína přivezli nejenom poháry za celkové první místo, ale i pohár za nejlepší pachové práce.

Fenka Viola je rasy Border kolie, má 3,5 roku a specializuje se na vyhledávání výbušnin.  

Pro Zlinskenovinky.cz mjr. Mgr. Lenka Javorková, KŘP Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto policie ZK)