Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

ZŠ Ohrada ve Vsetíně získá nové zázemí pro atlety

ZŠ Ohrada ve Vsetíně získá nové zázemí pro atlety

Zastupitelé města Vsetína na svém červnovém jednání rozhodli o navýšení příspěvku pro ZŠ Ohrada na opravu běžecké a rozběhové dráhy včetně doskočiště pro skok daleký a sektoru vrhu koulí.

Ilustrační foto
4. července 2018 - 07:30

Modernizované atletické zázemí bude pro mladé sportovce z Ohrady k dispozici od nového školního roku.  Atletická část sportoviště u základní školy Ohrada se dočká první modernizace od jejího vybudování v roce 1976. Na jeho původním asfaltovém povrchu se již značně podepsal zub času, který se projevuje především vyboulením a prasklinami.


„Dle předpokládaného rozpočtu si měla částečná modernizace tohoto sportovního areálu vyžádat investici ve výši dva miliony korun. Konečná nabídka dodavatele stavby je však o tři sta tisíc korun vyšší. Zastupitelé se tedy rozhodli navýšit škole účelový příspěvek, aby mohla být atletická část hřiště opravena ještě letos,“ přiblížil starosta Jiří Růžička s tím, že knavýšení investice došlo především důsledkem současného dramatického růstu cen, a to nejen stavebních prací. Zdražen byl totiž také umělý sportovní povrch, po kterém je velká poptávka, která ovšem naráží na omezenou výrobní kapacitu specializovaných firem.


Na běžecké i rozběhové dráze bude odstraněn stávající povrch z litého asfaltu včetně podkladu, a nahradí jej výše zmíněný nový umělý sportovní povrch. Opraven bude i sektor vrhu koulí. Součástí prací bude také odstranění starého asfaltového hřiště, které se nachází za běžeckou dráhou.

Pro Zlinskenovinky.cz Alexandra Buršíková, tisková mluvčí, Městský úřad Vsetín.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Městský úřad Vsetín)