Svátek má: Simona

Zprávy

Velikost textu:

Ruský senátor: Že Rusko napadne Polsko? To je nějaká mánie!

Ruský senátor: Že Rusko napadne Polsko? To je nějaká mánie!

Ruský senátor Alexej Puškov označil řeči v Polsku o ruském útoku za mánii a poznamenal, že to není možné a nikdo se na „na Polsko nechystá“.

Alexej Puškov, ruský senátor
4. dubna 2019 - 11:06

„V Polsku, jak je zavedeno, diskutují o možnosti útoku na něj Ruskem. To je nějaká mánie. Taková možnost neexistuje. Je na čase, aby si Polsko zvyklo na myšlenku, že se nikdo na něj nechystá. Ale musíte si na to zvyknout,“ napsal Puškov na Twitteru.

Polský generál Waldemar Skrzypczak prohlásil, že Západ použije jaderné zbraně proti Rusku v případě „agrese" z jeho strany. Podle něj byly Spojené státy dříve připraveny použít jaderné zbraně, aby „zastavily Rudou armádu na území Polska“, ale takové plány stále existují pro případ „ruské agrese“, uvedl pro Wirtualna Polska.


Rozhořčeně na slova polského generála rovněž reagovali v ruské Dumě.

"Na rozdíl od NATO, jehož součástí je také Polsko, se nesnažíme o agresivní politiku. Panu generálovi je třeba připomenout, že to bylo NATO, které uskutečnilo bombardování na konci minulého století v centru Evropy, “ řekl poslanec Andrej Krasov.

Podle nej "není divu, že takové výroky jsou slyšet z úst vojáka právě z Polska".

„Polsko a pobaltské země jsou nyní hlavními iniciátory bahna směrem k Rusku. Oni se pohybují v popředí,
v první řadě podporovat zájmy Spojených států. Polsko je horlivý propagandista myšlenek zámořské země v evropské části,“ uzavřel poslanec.

Rusko opakovaně prohlásilo, že nikoho neohrožuje a nebude nikoho napadat, a už vůbec ne země NATO.

Nicméně se železnou pravidelnosti západní politici, vojáci a média tvrdí, že je třeba posilovat armády NATO v pobaltských zemích a Polsku, protože je může Rusko napadnout. Při těchto úvahách opět s neotřesitelnou pravidelností absentuje motivace Moskvy k tak riskantnímu kroku, který by patrně vyústil v třetí světovou válku.

(kou, prvnizpravy.cz, twitter.com, wp.pl, foto: arch.)