Svátek má: Milan

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajina: Jaká zrada USA? Za tím stojí Rusko!

Ukrajina: Jaká zrada USA? Za tím stojí Rusko!

Ukrajinská společnost „Motor Sič“ uviděla v obvinění amerického deníku The Washington Times ohledně dodávek leteckých motorů do Číny, „ruskou stopu“.

Ilustrační foto
18. srpna 2018 - 10:06

„Jen slepý nevidí za tím vším humbukem lobování zájmů ruských výrobců ... Tyto metody nesou všechny znaky nekalé soutěže,“ píše se v prohlášení „Motor Sič“, kna webu „061.ua.“

Společnost připomněla, že po událostech z roku 2014 ztratila „Motor Sič“ své tradiční trhy v Rusku, a poznamenala, že v případě Číny, porušení smlouvy o dodávkách motorů AI-222 koupí Peking podobné motory v Rusku.


V prohlášení se také uvedlo, že odmítnutí komoditního trhu v Číně nebude mít vliv na bojeschopnosti čínského letectva, ale zhorší situaci v ukrajinském leteckém průmyslu a propouštění odborníků z „Motor Sič“.

Předtím americké noviny The Washington Times zveřejnily materiál, který se zabývá prodejem ukrajinských motorů pro bojové letouny do Číny.

Bývalý americký poradce senátního výboru pro zahraniční vztahy poradce William Triplett, k tomu řekl, že „Ukrajinci na jedné straně berou peníze amerických daňových poplatníků, ale zároveň vrazí ránu do zad americké flotile".

Expert International Strategy and Assessment Center Rick Fisher zdůraznil, že je třeba „vyvíjet tlak na Kyjev, aby zablokoval dodávky".

(kou, prvnizpravy.cz, 061.ua, foto: arch.)