Svátek má: Antonie

Regiony

Velikost textu:

Chtěli rekonstruovat dům, našli minu

Chtěli rekonstruovat dům, našli minu

V pátek ve čtyři hodiny odpoledne přijal operační důstojník na lince tísňového volání policie oznámení od sedmadvacetiletého muže z Napajedel o nálezu nevybuchlé miny.

Ilustrační foto
20. dubna 2017 - 07:30

Po evakuaci okolních domů si munici převzal přivolaný policejní pyrotechnik a odvezl ji ke zničení. Mladý muž a jeho pětadvacetiletá přítelkyně se na Velký pátek rozhodli vyklidit půdu v domě, který zdědili a který se chystali zrekonstruovat ke společnému bydlení. Při úklidu našli asi 20 cm dlouhou, značně zkorodovanou munici. Vzhledem k tomu, že hrozil její pád z půdy dolů, snesli ji do přízemí domu a zavolali policii.

Operační důstojník muže poučil, aby v žádném případě s municí nemanipuloval a poslal na místo policejní hlídku. Policisté po zhlédnutí munice zavolali policejního pyrotechnika. Ten stanovil ochranné pásmo v okolí 50 metrů, kde by se neměl nikdo pohybovat. Policisté z důvodu bezpečnosti evakuovali obyvatele z okolních domů a ostatní  poučili, aby až do odvolání nevycházeli ven. Pyrotechnik dorazil na místo krátce po šesté hodině večer a stanovil, že se jedná o dělostřeleckou minu o průměru 5 cm, kterou si na místě převzal a převezl ji k odbornému zničení.

Novomanželé přijeli z dovolené a chvíli na to je vykradli

Policie upozorňuje všechny nálezce munice, až už v obydlí, či v přírodě, aby s municí v žádném případě nijak nemanipulovali a zavolali na linku 158. Poté je nutné řídit se pokyny policistů.

Pro Zlínskénovinky.cz , nprap. Monika Kozumplíková, KŘ Policie Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Policie)