Svátek má: Antonie

Regiony

Velikost textu:

Úklid cyklostezek se uskuteční v celé republice i v Otrokovicích

Úklid cyklostezek se uskuteční v celé republice i v Otrokovicích

Otrokovičtí a zlínští dobrovolníci zahájí cyklistickou sezonu společným úklidem stezky pro chodce a cyklisty podél řeky Dřevnice.Tentokrát termín připadá na sobotu 4.dubna.

Ilustrační foto
28. února 2020 - 07:30

Při úklidu stezky se setkají vpůli cesty cyklobrigádníci z obou měst, kde bude tato akce zakončena opékáním špekáčků.Města Otrokovice i Zlín jsou zaregistrována do celorepublikové akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“.Jedná se o dobrovolnickou úklidovou akci, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

„V Otrokovicích organizujeme úklid okolí cyklostezek pravidelně, ať už pod hlavičkou kampaně „Do práce na kole“ nebo „Ukliďme Česko“,“ sdělila Renáta Krystyníková, cyklokoordinátorka Otrokovic.

Sraz brigádníků v Otrokovicích se uskuteční v 10 hodin na čtyřech různých stanovištích. První stanoviště bude u kruhového objezdu u ČOV, druhé u lávky přes Dřevnici v ulici J. Jabůrkové, třetí stanoviště se připravuje u budovy Hasičského záchranného sboru Otrokovice a poslední u lávky přes Dřevnici na konci sídliště Trávníky. Na těchto stanovištích budou čekat dobrovolníci, kteří budou rozdávat pytle a rukavice.

„Brigádníci  ze Zlína a Otrokovic se po práci sejdou u opékání špekáčků před dřevěným altánkem u jezu v Otrokovicích směrem na Zlín.Nachystána bude káva, čaj, voda, sladká odměna pro nejmenší a také malé odměny pro všechny zúčastněné,“uvedlaRenáta Krystyníková.

Jakmile se ukončí čistění stezky a jejího okolí, ponechají pytle účastníci u cyklostezky na určených místech a Technické služby Otrokovice zajistí jejich odvezení a případné dočistění stezky. Připojte se ke společnému úklidu! Těšíme se na všechny pomocníky!

„Materiální podporu zajistily Technické služby Otrokovice a společnost MATEO PACKING, přední český výrobce obalových materiálů. Za to jim patří velké poděkování,“uvedla na závěr Krystyníková

Pro Zlinskenovinky.cz Romana Stehlíková, tisková mluvčí města Otrokovice

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)