Svátek má: Antonie

Regiony

Velikost textu:

Bike aréna Vsetín se otevřela veřejnosti, některé části zatím ne

Bike aréna Vsetín se otevřela veřejnosti, některé části zatím ne

Sezona v Bike aréně Vsetín (BAV) oficiálně odstartovala v sobotu 8. května. Některé z jejích trailů ale zůstanou dočasně, případně i po celý letošní rok uzavřeny.

Ilustrační foto
8. května 2021 - 07:30

„Na většině trailů proběhla v uplynulých dnech a týdnech údržba, bez jejíhož provedení by nemohly být bezpečně zpřístupněny veřejnosti. Ještě do úvodu příštího týdne budeme dokončovat úpravy modrého trailu Hájenka, vybudovaného v rámci první etapy BAV. Poté se naše práce soustředí na červený Pytlácký trail, který vloni prošel přemodelací. Letos je nutné dokončit jeho zpevnění, zaštěrkování a odvodnění. Předpokládám, že tyto práce potrvají nejméně dva měsíce. Během jejich realizace bude Pytlácký trail veřejnosti uzavřen,“ upozornil Radek Pala, jehož firmaTrailWorxSyndicate práce v BAV provádí.

Z první etapy BAV tedy kromě dočasného znepřístupnění červeného trailu bude po celou letošní sezonu uzavřena horní polovina trailu černého (Templářský). „Důvodem je špatný technický stav, který vyžaduje rozsáhlejší zásah. Spodní polovina Templářského ale bude otevřená. Stejně tak bude možné jezdit po celém modrém trailu Hájenka, jenž byl vloni z důvodu plánované těžby dřeva v jeho okolí uzavřen,“ uvedl místostarosta Pavel Bartoň.Z druhé etapy BAV budou bajkeři od nadcházející soboty moci využívat černý trail Mraznice, červený Duhový a modrý Trailala. „Uzavřen zůstane jen červený trail Trpaslík, který je podobně jako horní polovina Templářského ve špatném technickém stavu,“ sdělil Bartoň.

Kostel v Malém Boru posloužil Janu Žižkovi z Trocnova jako opěrný bod

V souvislosti se sobotním zahájením sezony v BAV upozornil její uživatele, aby dbali na trailech osobní bezpečnosti a respektovali provozní řád.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Vsetín)