Svátek má: Antonie

Regiony

Velikost textu:

Drama na záchytce: Narkoman chtěl mladíka uškrtit prostěradlem

Drama na záchytce: Narkoman chtěl mladíka uškrtit prostěradlem

Koncem minulého týdne skončil ve vazební věznici v Olomouci třiatřicetiletý muž ze Vsetína, kterého krajští kriminalisté obvinili z pokusu vraždy, protože chtěl prostěradlem usmrtit devatenáctiletého mladíka z Uherskohradišťska.

Ilustrační foto
29. dubna 2021 - 07:30

Incident se odehrál před několika dny v Protialkoholní záchytné stanici v Kroměříži, kam rychlá záchranná služba v brzkých ranních hodinách přivezla po akutní intoxikaci návykovými látkami třiatřicetiletého muže ze Vsetína.

Personál muže umístil do místnosti, tzv. odluky, kde již byl devatenáctiletý mladík, který spal. Vlivem působení drog a s tím spojených halucinací měl třiatřicetiletý muž pocit, že se jej snaží mladík zabít, proto sroloval prostěradlo, omotal ho spícímu mladíkovi kolem krku a začal ho velkou intenzitou škrtit.

Díky včasnému zásahu zdravotního personálu a dalších osob se podařilo útočníka odstrčit a odtáhnout mladíka, který ztrácel vědomí, ven z místnosti. Mladík nebyl při incidentu nijak vážně zraněn, utrpěl jen povrchová poranění.

Krajští kriminalisté třiatřicetiletého muže zadrželi a minulý týden ho obvinili ze zvlášť závažného zločinu vražda ve stádiu pokusu. Vyšetřovatel podal koncem minulého týdne podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval.

Obviněnému hrozí za pokus vraždy až dvacetiletý trest odnětí svobody. Kriminalisté na případu nadále pracují.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: PČR Zlínského kraje)