Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Kraj ocenil nejlepší knihovny a knihovníky roku 2021

Kraj ocenil nejlepší knihovny a knihovníky roku 2021

Nejlepší knihovny a knihovníky letošního roku ocenil Zlínský kraj ve spolupráci s Krajskou knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně.

Ze slavnostního aktu.
8. října 2021 - 07:30

Ocenění za vynikající práci a přínos k rozvoji knihovnických a informačních služeb obdržely čtyři knihovny a čtyři knihovnice. Slavnostního ceremoniálu se účastnil také hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a radní pro kulturu a školství Zuzana Fišerová.

„V našem kraji funguje 390 knihoven, z toho je víc než 250 malých neprofesionálních, z nichž komise vybrala pro ocenění čtyři veřejné knihovny, jednu knihovnu z každého okresu a čtyři knihovníky. Ocenění má upozornit na činnost knihoven, která nespočívá v pouhém půjčování knih, ale mnohdy má přesah i do kulturního života v obcích,“ uvedla radní Zlínského kraje Zuzana Fišerová, zodpovědná za oblast kultury a školství.


Knihovny i jednotlivce mohli na ocenění nominovat občané ČR starší 18 let, odborná veřejnost, zástupci zřizovatelů a provozovatelů knihoven.

Celkem bylo přijato 16 nominací. Při hodnocení byla posuzována práce knihoven v letech 2019 a 2020 a komise navštívila knihovny, aby posoudila jejich vzhled a knihovní fond.


(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál Zlínského kraje)