Svátek má: Antonie

Regiony

Velikost textu:

LážoPlážoFest se vrátí na otrokovické Štěrkoviště

LážoPlážoFest se vrátí na otrokovické Štěrkoviště

Rozhodnutí Vlády ČR o nastavení pravidel pro konání venkovních akcí vlilo naději do žil pořadatelů hudebních festivalů. 

Ilustrační foto
13. května 2021 - 07:30

Jedním z prvních, kteří ohlásili svůj návrat na scénu, je LážoPlážoFest odehrávající se v Rekreačním areálu Štěrkoviště v Otrokovicích. Vloni museli pořadatelé jeho konání přesunout a nyní již znají datum, kdy se s fanoušky konečně potkají.

První zářijovou sobotu se u přírodního koupaliště setkají fanoušci kvalitní hudební produkce, zábavy a sportu. Jak říká hlavní pořadatel festivalu Jan Svoboda, hlavní je pokračovat v nastartované tradici: „Chceme v Otrokovicích jednoznačně udržet živou kulturu. Máme velmi pozitivní ohlas na první ročník a jsme rádi, že situace se zlepšila natolik, abychom v pořádání LážoPlážoFestu mohli pokračovat. Velmi si vážíme podpory města Otrokovice v čele s paní starostkou, která nad akcí převzala záštitu.“

Původně ohlášená hudební dramaturgie doznala změn, protože ne všichni interpreti měli na nový termín volno. „MIG 21 a Pokáče jsme již zarezervovali na rok 2022. V tuto chvíli podobně jednáme se skupinou Wohnout. Kdyby se to nepodařilo, slibujeme dovézt stejně kvalitní náhradu. Pro letošní rok vypadá line-up následovně: Rybičky 48, Ben Cristovao, Vypsaná Fixa, Kapitán Demo, John Wolfhooker a MedialBanana,“ říká pořadatel Jan Svoboda.


Majitelé zakoupených vstupenek je mohou použít pro vstup na letošní ročník, není nutné nic měnit. V případě, že by je chtěli přesunout na rok 2022, pořadatelé jsou připraveni jim vyhovět. I když by 4. září měla být situace pro venkovní akce příznivá, pořadatelé nechtějí nic podcenit. Kapacita areálu bude omezena tak, aby nemusel být dělen na sektory a všichni si mohli festival dosyta užít.

K dispozici budou na místě sanitační stanice a další hygienické prostředky. „Chci moc poděkovat všem, kteří nás od minulého roku podporují. Třeba tím, že si ponechali zakoupené vstupenky. Moc nás tato podpora nabíjí a i díky tomu se může LážoPlážoFest v září na Štěrkáč vrátit,“ uzavírá Jan Svoboda.


(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: MÚ Otrokovice)