Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Letošní trasu festival půlmaratonu vyzkoušelo tisíc běžců

Pošesté vyrazili do zlínských ulic běžci na tratě festivalového půlmaratonu, čtvrt maratonu a štafet. Závodu, který letos poprvé startoval od Kongresového centra, se zúčastnilo 1005 běžců.

Ilustrační foto
14. září 2021 - 07:31

V cíli půlmaratonu pak byl nejrychlejší Martin Kučera s výsledným časem 1:15:23, v kategorii žen Petra Poučová s časem 1:29:48. Akci pořádají FILMFEST, s. r. o. společně s Běhy Zlín, z.s.

Pozměněná trasa běhu vedla od Kongresového centra po Gahurově ulici a třídě Tomáše Bati, její větší část ale vedla po tradičním okruhu po nábřeží řeky Dřevnice a bývalým Baťovským areálem až na náměstí Míru. Na běžce půlmaratonu pak čekaly takové okruhy dva. Nejrychleji je zvládlMartin Kučera ve výsledném čase 1:15:23.

Celkem do cíle závodu doběhlo 925 účastníků –272 běžců půlmaratonu, 307 čtvrtmaratonu,78 týmů štafet a 17 tandemů. Tandem byl novou kategorií, kdy dvojice běžela společně stejnou trasu závodu –čtvrtmaraton (10,5 km). Do cíle musela dvojice doběhnout společně, nejvýše však s časovým rozestupem 20 vteřin od sebe. Této kategorie se zúčastnil i hejtman Zlínského kraje Radim Holiš s manželkou, mezi smíšenými dvojicemi obsadili 2. místo.

Už dopoledne se uskutečnil Festivalový VIVA rodinný běh na 1 400 metrů, určený zejména pro rodiče se dětmi, který absolvovalo celkem 525 běžců.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: Zlín Film Festival)