Svátek má: Antonie

Regiony

Velikost textu:

Milování v přírodě? O tom je výstava na zámku Vsetín

Milování v přírodě? O tom je výstava na zámku Vsetín

Poučnou i zábavnou sondu do světa rozmnožování v živočišné říši nabízí nová výstava Milování v přírodě, kterou připravilo Muzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín.

Expozice výstavy
15. května 2021 - 07:30

Návštěvníky čekají  zajímavé poznatky, krásné fotografie i spousta interaktivit pro celou rodinu. Muzeum po bezmála půlročním koronavirovém uzavření v úterý 11. května opět otevřelo brány veřejnosti. Zámek Vsetín mimo jiné láka i na novou výstavu Milování v přírodě.

„Jaro probouzí v živých organismech proudění energie, životní optimismus i vášeň, která je k sobě přitahuje a vzbuzuje potřebu po tělesné blízkosti a šíření svého druhu. Tato výstava vás zasvětí do světa různých způsobů rozmnožování živočichů. Nechybějí ani paralely k lidskému sexuálnímu chování, které bylo většinou formováno podobnými selekčními tlaky, jako to zvířecí,“ přiblížil kurátor výstavy a zoolog Muzea regionu Valašsko Zdeněk Tyller.

Návštěvník se prostřednictvím vystavenýchsbírkových předmětů, fotografií, videí či hravých interaktivních prvků dozví, proč vlastně v přírodě existuje sex, jak vypadají námluvy a páření různých živočišných druhů nebo třeba to, které druhy v živočišné říši patří k největším záletníkům a jaké tresty jim hrozí v případě odhalení nevěry od jejich protějšků.

„Zájemci si také mohou sestavit profil svého ideálního partnera a srovnat svůj výběr s tím, jak to vidí třeba ptáci, nebo si zazávodit s modely spermií na lanech o to, která první oplodní vajíčko a narodí se tedy chlapeček nebo holčička,“ doplnil Tyller. Výstava Milování v přírodě potrvá do 26. září.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: Muzeum regionu Valašsko)