Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Muzeum zve na výstavu o historii pytláctví

Muzeum zve na výstavu o historii pytláctví

Další nová výstava odstartuje v sobotu 9. října na zámku Vsetín. Nese název Na pytlácké stezce a Muzeum regionu Valašsko jejím prostřednictvím provede historií nezákonného lovu zvěře na Valašsku.

Kurátor výstavy Pavel Mašláň.
9. října 2021 - 07:30

Pytláctví u nás bylo v minulosti hojně rozšířené a na nějakého toho pytláka jste mohli narazit skoro v každé vesnici. Výstava na vsetínském zámku se zabývá hlavně obdobím od začátku 19. do poloviny 20. století, kdy byl jejich výskyt v našem regionu nejhojnější.

„Návštěvník se dozví spoustu zajímavých informací z historie, může si prohlédnout raritní pytlácké zbraně, pasti či vábničky a dozví se i to, jak to vlastně bylo v minulosti s lovnou zvěří na Valašsku. Kromě pytláctví se pak výstava věnuje i historii čižby, tedy lovu ptáků,“ přiblížil kurátor výstavy a historik Muzea regionu Valašsko Pavel Mašláň.


Výstava Na pytlácké stezce doplnila dvojici dalších dvou výstav, které začaly v muzeu na zámku Vsetín v průběhu září. Ta první nese název Někdo to rád sušené a hravou i poučnou formou přibližuje tradici sušení ovoce na Valašsku. Druhá se věnuje tvorbě uznávaného sklářského umělce a pedagoga Ondřeje Strnadela.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: Muzeum regionu Valašsko)