Svátek má: Bořivoj

Regiony

Velikost textu:

Na Uherskohradištsku byla zjištěna dvě ohniska britské mutace

Na Uherskohradištsku byla zjištěna dvě ohniska britské mutace

Od pondělí 7. června je v obci Bánov nadále uzavřena tamní mateřská škola, krajská hygienická stanice tak rozhodla na základě potvrzení onemocnění COVID-19 u 28 osob. 

Ilustrační foto
8. června 2021 - 07:30

V základní škole bude v pondělí a úterý platit ředitelské volno. Laboratorní analýzou byla v tamní mateřské a základní škole potvrzena britská mutace onemocnění. Pozitivní vzorky PCR testu byly odeslány k celogenomové analýze do Národní referenční laboratoře.

„Díky dobré spolupráci personálu školy a hygienické stanice se nám podařilo ohniska včas objevit a zavést potřebná opatření. Jasně se tímto případem potvrzuje důležitost testování, musíme se k němu stavět zodpovědně až do posledního letošního školního dne,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

V mateřské škole bylo potvrzeno 17 nakažených osob. V Základní škole Bánov, která je spádovou pro děti z obcí Bánov, Suchá Loz, Bystřice pod Lopeníkem a ze Starého Města, bylo k dnešnímu dni potvrzeno onemocnění COVID-19 u 11 osob.

Krajská hygienická stanice Zlínského kraje zavedla ihned po prvním potvrzeném případu protiepidemická opatření a byly vytrasovány rizikové kontakty.

Krajský hygienická stanice přistoupila k provedení PCR testů formou poolování v základní škole. Testování bude provedeno u dětí, žáků i personálu školy po zaškolení a instruktáži odbornými laboratorními pracovníky dne 8. 6. 2021.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál Zlínského kraje)