Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Otrokovice: Karfíkova skluzavka bude mít své čestné místo

Otrokovice: Karfíkova skluzavka bude mít své čestné místo

Na Městském koupališti Otrokovice slouží dětem již dlouhá léta skluzavka, jejíž podobu navrhl významný architekt Vladimír Karfík. Po ukončení letní sezony bude koupaliště uzavřeno a začne se s jeho rekonstrukcí.

Skluzavka architekta Vladimíra Karfíka.
26. července 2021 - 07:30

V reakci na časté dotazy obyvatel město sděluje, že historicky cenná skluzavka bude přemístěna na čestné místo v areálu koupaliště.Stávající skluzavka již nesplňuje aktuální bezpečnostní normy, takže bude nahrazena novou.

„Obyvatelé Otrokovic a okolí se ale začali obávat, že bude znehodnocena a definitivně odstraněna. Ubezpečuji, že se ji co nejšetrněji pokusíme přemístit na nově určené místo, které bude oploceno a již nebude sloužit k užívání. Chceme ji na koupališti uchovat jako památku na architekta Vladimíra Karfíka, který se v Otrokovicích podílel na mnoha stavbách,“ uvedla starostka města Hana Večerková.


Vladimír Karfík  byl v letech 1930–1946 vedoucím projekčního oddělení firmy Baťa ve Zlíně. Patřil k výrazným postavám na poli české a slovenské moderní architektury 20. století.  Na podobě Otrokovic se od poloviny třicátých let podílel několika stavbami: dvěma školami (1935 a 1937), Společenským domem (1936), obchodním domem (1936), činžovním bytovým domem (1937), koupalištěm (1938) a  v letech 1935 – 1939 letištěm.


(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Otrokovice)