Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Otrokovice: Plavební dráha u moravní lávky je opět volná

Otrokovice: Plavební dráha u moravní lávky je opět volná

Žluté bóje označující závadu v plavební dráze na řece Moravě v Otrokovicích jsou odstraněny. Povodí Moravy jako správce vodního toku vyslalo do vody speciální plavidlo JOŽIN a moravní lávka je tak konečně bez naplavenin.

Ilustrační foto
12. října 2021 - 07:31

Již potřetí v tomto roce mohli lidé přecházející přes moravní lávku sledovat zajímavou akci v korytě řeky Moravy. Po jarním odstraňování tarasů z povodňových naplavenin, které provedli profesionální hasiči z HZS správy železnic s asistencí členů jednotky Sboru dobrovolných hasičů Otrokovice (JSDH) a zářijové samostatné akci členů JSDH Otrokovice, pokračovalo uvolnění plavební cesty a odstranění nových naplavenin akcí pracovníků podniku Povodí Moravy.

,,Správce povodí, který před nedávnem převzal mimo jiné i správu vodní cesty a plavební dráhy, vyslal četu zkušených pracovníků vybavených speciálním plavidlem JOŽIN. Loď upravená pro odstraňování především menších kusů naplavenin v trase Baťova kanálu a u přehradních hrází si tentokrát poradila s vydatným soustem v podobě velkého pařezu bránícího plavbě pod lávkou i s několika stromy zachycenými na lávce,“ přiblížil vedoucí krizového oddělení městského úřadu Otrokovice Petr Zakopal.

Kraj se chce připojit k memorandu o prodloužení Baťova kanálu
 
Po tomto zásahu mohly být odstraněny žluté bóje označující závadu v plavební dráze, která je nyní ve směru proti proudu opět volná. Poděkování za spolupráci patří chrabré posádce lodi JOŽIN i pracovníkům Povodí Moravy závodu Střední Morava, kteří se na akci podíleli.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Otrokovice)