Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Park u otrokovického přístaviště projde výraznou proměnou

Park u otrokovického přístaviště projde výraznou proměnou

Příjemné prostředí pro zastavení v Otrokovicích chtějí vytvořit otrokovičtí radní, kteří na své posledním zasedání schválili realizaci první etapy revitalizace zázemí parku u přístaviště.

Park u otrokovckého přístaviště.
11. října 2021 - 07:31

Ta zahrnuje vybudování chodníků, laviček a doplnění potřebného mobiliáře. Otrokovice jsou významným dopravním uzlem nejen železničním a silničním, ale i cyklistickým. A právě přístaviště leží na pomyslném rozcestí tří regionů a tří cest, kudy se projíždějící mohou vydat. Aktuálně jsou v této lokalitě pouze volně rozmístěny lavičky v parku, bez přístupových chodníků.

V případě nepříznivého počasí tak musí lidé procházet mokrou trávou. To by rádo změnilo vedení města. „Otrokovické přístaviště je pěkný prostor, kterým v sezóně denně projdou nebo projedou na kole či koloběžce stovky lidí. Není to tak dlouho, co jsme zde umístili sezónní pracoviště turistického informačního centra, aby lidé dostali potřebné informace o možnostech v okolí. Přesto zde stále chybí místo pro odpočinek. Drobný stánek s občerstvením sice nabízí osvěžení, ale s jeho podobou nejsme spokojeni,“ říká o situaci v přístavišti starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Revitalizace prostoru kolem přístaviště je rozdělena do dvou etap. V první, která by měla být s ohledem na počasí zahájena ještě letos, vznikne posezení v přilehlém parku. Budou zde vybudovány chodníky, doplněny lavičky, koše a především stojany na kola, protože jde o frekventovanou cyklotrasu. V druhé fázi v souvislosti s rozpočtem města na příští rok, by mělo dojít ke stavbě objektu, který vytvoří příjemné zázemí pro informační centrum, občerstvení i sociální zařízení.

Práce na první fázi revitalizace budou zahájeny ještě letos a měly by trvat přibližně tři měsíce. Tato akce si vyžádá 1,6 mil. korun z rozpočtu města.  
(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Otrokovice)