Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Průtah v Bohuslavicích u Zlína je po rekonstrukci

Průtah v Bohuslavicích u Zlína je po rekonstrukci

Novou kvalitu získal průjezdní úsek silnice II/497 v Bohuslavicích u Zlína. Po rekonstrukci je zde vozovka v délce 1,3 kilometru. Investorem stavby za 18,1 milionu korun byl Zlínský kraj.

Ilustrační foto
10. října 2021 - 07:30

Stavební úprava silnice spočívala v obnově živičných vrstev včetně sanace trhlin. Šířka vozovky byla sjednocena mezi obrubami na 7 metrů s normovým rozšířením ve směrových obloucích. „Obnoveno zde bylo i odvodnění vozovky pomocí uličních vpustí, zaústěných do kanalizace, případně do vodoteče. Dále se rovněž opravily dva propustky, zastávkové pruhy osobní linkové dopravy, svislé a vodorovné dopravní značení a bezpečnostní zařízení,“ informoval náměstek hejtmana Zlínského kraje Radek Doležel, zodpovědný za oblast dopravy.

Úprava silnice byla realizována souběžně se stavbou zajišťovanou a financovanou obcí Bohuslavice u Zlína. Obecní zakázka zahrnovala stavební úpravu chodníků a výstavbu nových, úpravu napojení místních komunikací, úpravu nájezdů a sjezdů na přilehlé nemovitosti.

Dále nasvětlení přechodů pro chodce a míst pro přecházení, úpravu křižovatky u firmy STABOS, vegetační úpravy a další související stavební úpravy.

Zhotovitelem stavby byla firma Metrostav, a. s., Praha. Konečná cena za tuto zakázku činí 18,140 milionu korun. Stavební práce byly zahájeny 21. září 2020, přerušeny přes zimní období a ukončeny koncem září 2021.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál Zlínského kraje)