Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

Registrace k očkování se otevřela také zájemcům od 55 let

Registrace k očkování se otevřela také zájemcům od 55 let

K očkování proti Covid-19 se mohou registrovat osoby nad 55 let. Přes centrální rezervační systém to lze z 8 očkovacích míst ve Zlínském kraji.

Ilustrační foto
3. května 2021 - 07:30

Dosud bylo ve Zlínském kraji vyočkováno celkem 154 605 dávek, přičemž druhou dávkou již bylo očkováno 48 915 osob. Počítá se s brzkým otevíráním dalších věkových skupin.  "Proto potřebujeme, aby zájemci o očkování ve věku nad 55 let neváhali s registrací a šli se očkovat co nejdříve. Očkujeme kolem 4 tisíc osob denně, k navýšení těchto počtů nemáme dostatek vakcíny. Ta je do kraje dodávána na základě počtu zaregistrovaných osob, kteří se k očkování přihlásí přes centrální rezervační systém,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

S očkováním v kraji pomáhají také praktičtí lékaři, kteří v příštím týdnu obdrží celkem 8 000 dávek vakcíny AstraZeneca a 2 700 dávek vakcíny Moderna. Těmi budou očkovat zejména pacienty s již aplikovanou první dávkou. „Pacienti, kteří se chtěli očkovat u svých praktických lékařů a ještě nedostali první dávku očkování, se mohou registrovat do některého z očkovacích míst. Vzhledem k nepravidelným dodávkám očkovacích látek vhodných pro použití v ordinacích praktických lékařů bude očkování v centrech rychlejší,“ sdělil Lubomír Nečas, krajský zástupce Sdružení praktických lékařů Zlínského kraje.

Románská bazilika v Tismicích je význačnou památkou středoevropského významu

Praktičtí lékaři dostávají všechny vakcíny AstraZeneca a Moderna, které jsou do kraje dodávány. Vedení kraje hledá řešení, jak pro praktické lékaře získat více těchto vakcín. Očkování pomáhá zlepšit epidemickou situaci, která je ve Zlínském kraji nejhorší z celé republiky. Nejvíce zasažená jsou města Zlín a Vsetín.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál Zlínského kraje)