Svátek má: Irena

Regiony

Velikost textu:

Řidičům to udělá radost. Město po zimě opravuje výtluky

Řidičům to udělá radost. Město po zimě opravuje výtluky

Kroměřížská radnice se pustila do oprav výtluků, které na městských komunikacích způsobilo zimní počasí. Kroměřížské technické služby je opravují balenou směsí složenou z asfaltového pojiva a vhodného kameniva.

Oprava výtluků v Kroměříži.
3. března 2021 - 07:30

„Výtluků je po celém městě a v místních částech v letošním roce více než v letech minulých. Je třeba komunikace opravit, aby se po nich chodci i řidiči mohli bezpečně pohybovat,“ poznamenal starosta Jaroslav Němec.

Podle Miloslava Gerly z odboru služeb je asfaltové pojivo vyráběno na bázi speciálně upravených asfaltů, které umožňují zpracování směsi i v zimních měsících. „Směs je připravena k okamžitému použití za studena a díky ní můžeme opravit problematická místa na komunikacích okamžitě bez čekání na oteplení. Nanáší se bez použití speciálního vybavení. Opravený povrch umožňuje ihned obnovení provozu. Nepodléhá nízkým teplotám, sněhu ani dešti,“ popsal Gerla.


Podle něj náklady na opravy výtluků letos přesáhnou částku 100 tisíc korun. Hotovo by mělo být do konce března.

Další opravy komunikací město plánuje od dubna asfaltovou směsí nanášenou za tepla, která je odolnější a vydrží na komunikacích bez poškození delší dobu.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: mmk)