Svátek má: Irena

Regiony

Velikost textu:

Senioři ve věku nad 70 let obdrží od města zdarma respirátory

Senioři ve věku nad 70 let obdrží od města zdarma respirátory

Město Zlín reaguje na vládní dané nařízení a od pátku 26. 2. 2021 začalo zdarma distribuovat respirátory seniorům ve věku 70 a více let.

Ilustrační foto
2. března 2021 - 07:31

Po obdržení první várky respirátorů je zaměstnanci magistrátu začali okamžitě balit do sáčků po pěti kusech. Ty se od čtvrtku 25. 2. začali rozvážet do Domů s byty zvláštního určení a 9 poskytovatelům pobytových služeb. Od pondělí 1. března se pak budou respirátory distribuovat prostřednictvím České pošty do schránek všem zlínským seniorům ve věku nad 70 let.

„Chtěl bych velmi poděkovat jak společnosti SPUR, která nám rychle poskytla respirátory za skvělých podmínek, tak všem zaměstnancům magistrátu, kteří se ihned zapojili do balení a následné distribuce. Taková vzájemná sounáležitost mě v této době naplňuje optimismem, že když je potřeba, táhneme všichni za jeden provaz,“ dodal primátor Jiří Korec.

Od 1. března je mimo výše uvedeného povinností nosit respirátory i v ostatních vnitřních prostorech staveb a na všech ostatních veřejně přístupných místech, kde dochází k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry, nejedná-li se o členy domácnosti.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: mmz)