Svátek má: Bořivoj

Regiony

Velikost textu:

V sídle kraje byli oceněni dobrovolní i profesionální hasiči

V sídle kraje byli oceněni dobrovolní i profesionální hasiči

Více než čtyřem desítkám dobrovolných i profesionálních hasičů poděkovali ve středu 9. června v sídle Zlínského kraje.

Skupinové foto při slavnovním aktu.
12. června 2021 - 07:30

Za jejich záslužnou činnost tak učinili hejtman Radim Holiš, ředitel Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Vít Rušar a starosta Krajského sdružení hasičů Zlínského kraje Vlastimil Nevařil. Hasiči z jejich rukou obdrželi pamětní medaile a někteří i záslužná vyznamenání II. stupně.

„Každý kraj má mít své tradiční společenské události a mezi ně určitě patří poděkování hasičům za to, že nám kryjí záda v celém území. Když je nejhůř a je potřeba něco udělat, tak si vždy vzpomeneme na hasiče. A oni musí mít svoji historii, své osobnosti a legendy. Právě dnešek je krásnou příležitostí si tyto osobnosti z řad hasičů představit a ocenit je za jejich práci a obětavost,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Ve Zlínském kraji působí téměř 500 profesionálních hasičů a dále je zde více než 22 000 dobrovolných hasičů registrovaných v 383 sborech. V tomto počtu figuruje i hasičský dorost. Zlínský kraj hasiče za jejich záslužnou činnost oceňuje již od roku 2006.

Za tu dobu (včetně letoška) ocenil více než sedm stovek dobrovolných a profesionálních hasičů, a to od těch nejmladších, kteří dosahují významných úspěchů v požárním sportu, až po ty zasloužilé, kteří mají za sebou desítky let aktivní a obětavé činnosti.

Oceněné pamětními medailemi i záslužnými vyznamenáními II. stupně si u dobrovolných hasičů nominují jednotlivé okresy, u profesionálních hasičů oceněné navrhuje Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál Zlínského kraje)