Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Vánoční hvězdy pomáhají nemocným dětem

Vánoční hvězdy pomáhají nemocným dětem

Téměř 100 tisíc korun se podařilo pracovníkům města Otrokovice vybrat při prodeji vánočních hvězd.

Ilustrační foto
3. prosince 2021 - 07:30

Květiny, které jsou s adventem neodmyslitelně spjaty, pomáhají prostřednictvím sdružení Šance nemocným dětem na Dětské klinice FN Olomouc. Každoročně se na školách v Otrokovicích prodávaly vánoční hvězdy. Tuto aktivitu zajišťovala Zdeňka Wasserbauerová, která dlouhodobě působí při sdružení Šance.

V loňském roce se jí však nepodařilo najít dobrovolníky, kteří by s prodejem pomohli. S podanou rukou proto přišla starostka města Otrokovice Hana Večerková. „Velmi mě mrzelo, když jsem se v loňském roce dozvěděla, že květiny se do škol nedostaly a Otrokovice tak zůstaly stát v pozadí této pěkné akce. Již tehdy jsem nabídla paní Wasserbauerové pomoc při zajištění sbírky v roce následujícím. Z pracovníků města jsme tak sestavili tým, díky kterému se prodej vánočních hvězd mohl uskutečnit,“ řekla starostka.  

Celkem se tak podařilo zajistit objednávku na 830 kusů vánočních hvězd, které se v letošním roce prodávaly za 120 korun. Dnešním dnem tak bylo na účet sdružení Šance vloženo 99 600 korun. „Těší mě, že se podařilo vybrat takovou částku a ráda bych poděkovala všem, co se zapojili a pomohli,“ poděkovala starostka Hana Večerková.

Finanční prostředky z prodeje vánočních hvězd jsou využity především na humanizaci nemocničního prostředí, na nákup nadstandardního vybavení a zdravotnických potřeb, na finanční a sociální pomoc rodinám, na financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po léčbě, na doplnění výtvarného materiálu nebo na financování volnočasových aktivit.
(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Otrokovice)