Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Vsetín: Regenerace sídliště Luh je po letech u konce

Vsetín: Regenerace sídliště Luh je po letech u konce

Regenerace sídliště Luh se v těchto dnech definitivně uzavírá. Její realizace probíhala postupně během sedmi let a stejného počtu etap.

Nový mobiliář sídlště Luh.
30. července 2021 - 07:30

Město do ní i za podpory dotačních prostředků investovalo přes 55 milionů korun. S regenerací sídliště započala radnice v roce 2015. Za sedm let se obyvatelé Luhu dočkali oprav chodníků, místních komunikací, ploch pro kontejnery na komunální i tříděný odpad, úprav i stavby parkovacích ploch či dětských hřišť a sportovišť. Obnovy se dočkala i zeleň. Revitalizace se tak v této části Vsetína dotkla prakticky všech veřejných ploch, které jsou v majetku města.

Závěrečná sedmá etapa, jejímž zhotovitelem se stala společnost sport cité + z Bílovic, započala již v říjnu loňského roku. „Veškeré práce v rámci této etapy se týkaly městských pozemků v okolí bytového domu na ulici Svornosti číslo 1811. Během loňského roku zhotovitel stihl dokončit stavební úpravy parkoviště, odvodňovacích žlabů a zpevněných ploch,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Realizace sedmé etapy přišla na 5,23 milionu korun včetně DPH, z nichž 2,5 milionu pokryla dotace Státního fondu podpory investic. Celkově pak bylo do regenerace Luhu investováno od roku 2015 více než 55 milionů korun.

„Zhruba 17,5 milionu z této částky pak tvoří finanční prostředky z dotačních titulů,“ doplnil starosta Růžička s tím, že v obnově sídlišť hodlá radnice pokračovat i v následujících letech. Již příští rok by měla odstartovat regenerace Rybníků, která bude rovněž rozložena do několika let.   


(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Vsetín)