Svátek má: Antonie

Regiony

Velikost textu:

Zajištění péče o zvláště chráněná území podpoří kraj dotacemi

Zajištění péče o zvláště chráněná území podpoří kraj dotacemi

Na zajištění péče o zvláště chráněná území uvolní Zlínský kraj dotace v celkové výši 1,89 milionu korun. Veřejná zakázka byla rozdělena do 24 samostatných částí dle lokalit.

Ilustrační foto
30. dubna 2021 - 07:31

Pro každou část zakázky byla vybrána nabídka nejvhodnějšího dodavatele. Výběr dodavatelů a uzavření smluv schválili krajští radní.

„Ve Zlínském kraji máme nádhernou přírodu a je potřeba ji chránit a udržovat. Schválili jsme výběr dodavatelů, kteří zajistí péči o zvláště chráněná území. Vybraní dodavatelé využijí dotace zejména na posečení travního porostu, odstranění sena, likvidaci napadaných dřevin a nepůvodních invazních druhů rostlin či průběžnému čištění vymezených lokalit. Bohužel se čím dál častěji setkáváme s poničenými porosty a zanechanými odpadky,“ řekla náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za oblast životního prostředí, zemědělství a venkov.


Předmětem veřejné zakázky malého rozsahu je údržba těch zvláště chráněných území na území Zlínského kraje, kterým zajišťují péči podle schválených plánů péče kraje.

Zakázka je rozdělena do jednotlivých částí obsahujících vždy jedno nebo více zvláště chráněných území sloučených dologických celků.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál Zlínského kraje)