Svátek má: Bořivoj

Regiony

Velikost textu:

Zámek ve Zlíně otevírá výstavu Jana Rajlicha mladšího

Zámek ve Zlíně otevírá výstavu Jana Rajlicha mladšího

Přesně v den autorových 71.narozenin, 10.června, zahajuje Galerie Václava Chada retrospektivní pohled na tvorbu grafika a designéra Jana Rajlicha mladšího pod názvem Ma(i)krosvět. Výstava potrvá až do 30. července.

Pozvánka na výstavu.
10. června 2021 - 07:30

Jan Rajlich mladší je výrazným českým grafikem a grafickým designérem. Doménou jeho tvorby je kresba a v 70.–80. letech i malba. Od poloviny 80. let patřil mezi průkopníky počítačové grafiky u nás.

Ve Zlíně se představí expozicíMa(i)krosvět, retrospektivním pohledem na jeho tvorbu, do níž jsou na vybraných místech vetknuta díla jeho otce, čímž spolu vedou pomyslný dialog. „Tato syntéza ukazuje na překvapivé přibližování tvorby obou autorů, a po jistou dobu také spolupracovníků, jejichž přístup se na první pohled výrazně odlišoval,“ podotýká kurátor výstavy Vít Jakubíček.


Přímo s Janem Rajlichem ml. bude možné se v prostorách výstavy setkat 15. června od 17 hodin. Setkání s autorem se bude účastnit také Miroslava Ptáčková z pořádající Galerie Václava Chada a kurátor výstavy Vít Jakubíček. Hudební doprovod obstará violoncellista Štěpán Filípek.

Věž hradu v Tuchorazi reprezentuje architekturu z doby Jiřího z Poděbrad

Výstava je v Galerii Václava Chada v prvním poschodí zlínského zámku otevřena od 10. června do 30. července.

(red,zlinskenovinky.cz,foto:galerieVCH)