Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Zemní práce odkryly v Otrokovicích původní brouzdaliště

Zemní práce odkryly v Otrokovicích původní brouzdaliště

Práce na rekonstrukci městského koupaliště jsou v plném proudu. Ihned po ukončení rekreační sezony sem dorazila těžká technika, která se jako první dala do zemních prací.

Vizualizace nového koupaliště
17. října 2021 - 07:32

Postupně vybourala prostor za velkým bazénem, poté přišlo na řadu i samotné brouzdaliště. Pracovníci, kteří prováděli bourací práce, narazili při odstraňování brouzdaliště na zbytky toho původního, které sloužilo lidem před mnoha lety.

Na další překážky nenarazili a tak může stavba pokračovat dál dle harmonogramu. Aktuálně probíhá hloubení šachet pro nové bazénové technologie, výkopové práce pro areálové rozvody kanalizace, vodovodu a elektroinstalace. Také byly vybrány vodní herní prvky, které je třeba v dostatečném časovém předstihu objednat u výrobce.

,,Mimo jiné se  děti můžou těšit např. na vodní dělo, kterým bude třeba trefit terč, nebo prvek delfína s pohonem na ruční pumpu. Všechny prvky budou samozřejmě v atraktivním barevném provedení,"  přiblížila průběh stavby a zamýšlené novinky Dita Doležalová z odboru rozvoje města Městského úřadu Otrokovice.


Koupaliště v letošním roce zažilo dobrou sezónu. Přes léto si sem přišlo užít koupání téměř 24 tisíc osob. Koupaliště bylo otevřeno celkem 69 dnů. „Otrokovické koupaliště je oblíbeným letním cílem nejen zdejších obyvatel, ale i návštěvníků z širokého okolí. Věřím, že rekonstrukce přinese radost všem, kdo sem v následujících letech zavítají a všechny nové prvky si užijí,“ doplnila starostka města Otrokovice Hana Večerková.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál města Otrokovice)