Svátek má: Antonie

Regiony

Velikost textu:

Zlínsko: Otevřou se zahrádky restaurací, školy v rotační výuce

Zlínsko: Otevřou se zahrádky restaurací, školy v rotační výuce

Zlínský kraj se připravuje na rozvolňování mimořádných opatření. V pondělí 17. května budou moci otevřít zahrádky restaurací a spustí se také venkovní kulturní akce.

Ilustrační foto
16. května 2021 - 07:30

Pro první stupně základních škol skončí rotační výuka, v případě druhých stupňů základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií bude rotační výuka ve Zlínském kraji pokračovat i nadále.

Ve Zlínském kraji došlo v posledních dnech k mírnému poklesu nakažených s onemocněním Covid-19. Počet nemocných ke 12. květnu je 2 489, což je o 102 nových případů méně, než v předchozím týdnu. I ve Zlínském kraji tak může od pondělí 17. května dojít k rozvolnění protiepidemických opatření.

„Počet nakažených na 100 tisíc obyvatel, což je klíčový ukazatel pro rozvolňovací vládní balíčky, klesl ve Zlínském kraji na 120. Čísla dokazují, že nákaza mírně klesá. K tomu, abychom nad koronavirem vyhráli, je zapotřebí kolektivní zodpovědnost. Když se nespojíme jako kolektiv, tak nikdy nevyhrajeme. Pojďme se naočkovat, dodržujme pravidla a budeme se moci vrátit k normálnímu životu,“ řekl hejtman Radim Holiš.


Od pondělí 17. května dojde k rozvolnění v oblasti školství. „Pro první stupně základních škol skončí rotační výuka, v případě druhých stupňů základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií bude rotační výuka ve Zlínském kraji pokračovat. V platnosti zůstává také preventivní testování žáků,“ sdělila krajská radní Zuzana Fišerová, zodpovědná za oblast školství.

Zvonice v Krupce plnila i fortifikační funkci

Pokud některé škole nebudou stačit antigenní testy do další dodávky, mohou se tyto školy obrátit na zlínskou pobočku Národního pedagogického institutu.

(pšt, zlinskenovinky.cz, zdroj: portál Zlínského kraje)